Děkujeme
Doporučujeme

Administrace
Pozvánky
Bezpečné prázdniny jsou tu zase!
22. června se budou naši členové opět účastnit akce plné úkázek složek Integrovaného záchranného systému. Bezpečné prázdniny se letos poprvé konají v Hlinsku v prostorách u bazénu dne 22. června od 9.30 do 14.00 hodin. Tato akce se koná pod záštitou Rady Pardubického kraje. Na ukázky z činnosti zúčastněných složek, jejich výstroj a výzbroj a na další bohatý program Vás všechny zveme.
2007-06-04 | Admin
Akce v Pardubicích
V neděli 24 června ve 14:30 proběhne na Labi u výletní lodí Arnošt akce pro děti z dětského domova v Holicích. Vystoupí mistr české republiky ve FREE STYLU na vodním skútru Vašek Žáček. Vodní záchranná služba zde předvede záchranu tonoucích. Zároveň bude zahájen provoz půjčovny vodních skútrů na Labi.
2007-06-21 | Admin
Pomoc-topím se!
Letos opět 27.6. proběhne na chrudimském koupališti preventivní akce vodní záchranné služby s názvem Pomoc-topím se!. Kromě ukázek činnosti vodní záchranné služby a záchrany tonoucích, bude k vidění vodní rodeo v podání Chrudimských kačerů. O kulturní zpestření se postará pěvecký soubor Klíček a Klíčenky. Každý bude mít možnost si vyzkoušet oživování na cvičné figuríně a ošetřování namaskovaných poranění pod dohledem instruktorů první pomoci z českého červeného kříže. Pro děti jsou připraveny soutěže o zajímavé ceny. Po celou dobu bude probíhat bezplatné měření krevního tlaku, cholesterolu a cukru žákyňkami ze Střední zdravotnické školy v Chrudimi. Začátek je v 15:00. Akce probíhá v rámci provozu plovárny a tudíž je nutné zaplatit vstupné. Plakát ke stažení. Akci finančně podpořil Pardubický kraj, Město Chrudim a Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR.
2007-06-21 | Admin| Přílohy:  plakat.pdf
Seč Orient 2007
Svaz českých potápěčů a Klub potápěčů Pardubice o tomto víkendu na vodním díle Seč pořádá 39. ročník Světového poháru v orientačním potápění SEČ – ORIENT 2007 a 4. ročník Memoriálu Jakuba Kalouska. Naši záchranáři zde budou zajišťovat zdravotnický dozor a technickou asistenci.
2007-09-05 | Admin| Přílohy:  secorient.pdf
| Admin
| Admin
V sobotu dne 23. května 2009 se v Poděbradech uskuteční Den záchranářů. Po celý den na různých místech tohoto lázeňského města budou hasiči, policie, záchranáři a další složky integrovaného záchranného systému ukazovat svou techniku, vybavení a předvádět svou činnost po vzniku mimořádných událostí. K vidění bude např. záchrana osob z vody, ochrana před povodněmi, dekontaminace osob a techniky nebo podpora zasahujících složek integrovaného záchranného systému při dlouhodobém zásahu a další atraktivní ukázky.
Vodní záchrannou službu ČČK na této akci bude reprezentovat naše místní skupina Chrudim. Naši členové zde předvedou ukázky záchrany tonoucích, budou prezentovat svoji techniku a propagovat 12tero bezpečného pobytu u vody. [celý článek]
4.5.2009 | Admin
Plavecká soutěž měst 500x100m
18. ročník tradiční akce pro zájemce všech věkových kategorií, která propaguje kondiční plavání, proběhne také v Chrudimi a to ve středu 7. října 2009. Každý účastník bude mít příležitost zaplavat si libovolným stylem na čas trať 100 metrů, prověřit si tak svoji aktuální formu a zároveň se na chvíli ocitnout v roli jednoho z "reprezentantů" svého města. Jeho čas bude obodován na základě věkové kategorie z tabulky a 500 nejlepších výsledků pak určí pořadí soutěžních měst. V letošním roce se štafety účastní Valašské Meziříčí, Karviná, Bohumín, Rakovník, Hořice, Frýdek-Místek, Plzeň, Kravaře, Beroun, Tachov, České Budějovice, Orlová, Ostrov, Pardubice, Litovel, Teplice a naše Chrudim. Tyto města budou rozdělena do 3 kategorií podle počtu obyvatel (do 20.000, do 50.000 a nad 50.000 obyvatel). Na akci, která je pod patronací Českého olympijského výboru, Vás v Chrudimi zvou MěÚ Chrudim, Sportovní areály, DDM a AŠSK Chrudim. Přijďte pomoci k dobrému umístění našeho města!
Soutež otužilců
V sobotu 9. ledna naši záchranáři budou zajišťovat závody otužilců. Tradiční soutěž pořádá Tělovýchovná jednota Synthesia Pardubice – oddíl plaveckých sportů a SCPAP Pardubice na Labi u zimního stadionu. Pro závodníky jsou připraveny tratě 100, 250, 500 a 700m po proudu v úseku od jezu pod most. Přijďte podpořit Pardubické otužilce.
7.1.2010 | Admin
AQUA UNITED 2010 v Chrudimi
V týdnu od 22. do 28. března 2010 proběhne v bazénu v Chrudimi první ročník multižánrového projektu AQUA UNITED 2010, který je součástí Světového dne vody vyhlášeného OSN na 22. března. Projekt AQUA UNITED má za cíl nejen vážnou, ale i zábavnou formou připomenout, že tekoucí voda a sanitární zařízení není všude samozřejmostí. Abychom uspokojili své potřeby, potřebujeme denně 120 litrů čisté vody. Ale zhruba šestina světového obyvatelstva tuto možnost nemá.
Součástí akce je třeba plavecká štafeta. V sobotu 27. 3. se mezi 11.00 a 12.00 hodinou ve všech bazénech a aqvaparcích zapojených do projektu AQUA UNITED 2010 uskuteční štafeta, jejímž vítězem se stane ten bazén, ve kterém se jeho návštěvníkům podaří během hodinového časového limitu zaplavat větší vzdálenost. Nenechte váš oblíbený bazén ve štychu a zaplavte si společně s celou rodinnou a přáteli pro vítězství. Tento den bude také otevřeno bude až do samotné půlnoci a můžete se těšit na zvýhodněné vstupné, ale i celou řadu zajímavých akcí.
Ukázky Vodní záchranné služby proběhnou ve čtvrtek od 18:30 do 19:30.
http://www.aquaunited.cz/
Aktuální program hledejte na portálech:
- http://www.sportovistechrudim.cz
- http://www.navstevnik.cz
- http://www.aquaunited.cz
24.2.2010 (13.3.2010) | Admin
Dětský den ve Slatiňanech
| Admin
Ve čtvrtek 25.9.2014 pořádáme nábor nových členů [celý článek]
18.9.2014 | Admin| Přílohy:  nabor.jpg
Nábor do našich řad...
3.9.2015 | Admin| Přílohy:  letaknabor2015.pdf
© 1999-2023 MS VZS ČČK Chrudim